Šveice, Luksemburga – bagātās valstis

Šveice ir mājvieta daudzām pasaules bankām un ir slavena ar savu zemo nodokļu sistēmu, vietējiem uzņēmējiem, kas attīsta valsts IKP arvien vairāk katru gadu. Otrā vieta bagātāko valstu sarakstā Eiropā ir Norvēģijai, kuras IKP uz vienu cilvēku ir 54479 dolāri. Norvēģija ir bagāta, pateicoties tās Ziemeļjūras naftas krājumiem. Neskatoties uz to, Norvēģija ir arī augsti attīstīta valsts un piedāvā augstas kvalifikācijas pakalpojumus visā pasaulē. Norvēģijas ekonomika ir arī atkarīga no mežu un minerālu bagātībām, kas diemžēl ik gadu sarūk.

Pirmajā vietā pie Eiropas bagātākajām valstīm tiek Luksemburga. Tās galvaspilsēta ir pazīstama visa pasaulē, jo ir ar tādu pasu nosaukumu kā valsts. Luksemburgas IKP sasniedz rekordlielu skaitli, kas ir 79 700 ASV dolāri uz vienu iedzīvotāju un ierindo Luksemburgu bagātākās valsts vietā visā Eiropā, kā arī otrajā vietā visā pasaulē. Luksemburgu bagātības ziņā apsteidz tikai Kataru. Luksemburga ir ļoti industriāla valsts ar spēcīgi attīstītu uzņēmējdarbību, labi attīstītu lauksaimniecību un, protams, augsti attīstītu tehnoloģiju nozari.

Luksemburga domā par saules enerģiju, vēja enerģiju kā arī pārtikas produktu un atkritumu pārstrādi. Bez atkritumu pārstrādes, pasaule var drīz vien izskatīties kā viena liela izgāztuve. Tāpēc par to ir jādomā šodien un tagad. Interesanti ir tas, ka Luksemburga tiek dēvēta par Eiropas zaļo sirdi. Iespējams, ka nosaukums ir iegūts tieši tāpēc, ka Luksemburga domā par savas valsts vidi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.