Kādus pakalpojumus piedāvā bankas?

Bankas Latvija nereti nāk klajā ar jauniem un bieži vien grūti saprotamiem pakalpojumiem. Kādi tad ir šie banku pakalpojumi un vai Tev tie ir nepieciešami? Bankas piedāvā tādus pakalpojumus, kā naudas pārvaldību, klientu elektroniskos kanālus, tirdzniecības un piegādātāju finansēšanu, konta apkalpošanu, naudas pārskaitījumu apdrošināšanu, noguldījumu investēšanu, pensiju fondu uzkrāšanu, vienkārša krājkonta atvēršanu un daudzus citus pakalpojumus.

Sāksim ar to, ka banku galvenais pakalpojums ir konta apkalpošana. Bez konta, iedzīvotajiem nav iespējas veikt norēķinus starptautiski un droši. Pateicoties konta pārskaitījumiem, naudu varam pārsūtīt dažu minūšu laikā, kas atvieglo cilvēku dzīvi un ietaupa daudz laiku. Konta izmaksas parasti ir 2 līdz 20 eiro gadā, atkarībā no tā kāda kredītkarte ir izvēlēta. Kredītkaršu piedāvājumi katrā bankā ir atšķirīgi, taču kopīgi visām bankām ir mastercard visa card un studentu vai jauniešu karte.

Par noguldījumiem un banku drošību ir dažādi uzskati, taču bankas galvenais mērķis ir veidot klienta noguldījumiem peļņu.  Savukārt peļņas mērķis ir apsteigt gada inflācijas procentu likmi, tādā veidā padarot noguldījumu banka pelnošu. Svarīgi ir atcerēties to, ka nevajadzētu noguldīt vienā bankā vairāk, kā 100 tūkstošus eiro. Ja Jūsu iekrātā naudas summa pārsniedz 100 tūkstošus, tad vislabāk būtu šo naudu turēt vairākās savstarpēji nesaistītās bankās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.