Kad Tev nepieciešams kredīts?

KredītiDažas no pazīmēm, ka nepieciešams ātrais kredīts, un tās min arī ātro aizdevumu aizdevēji, ir: finansiālās grūtības ir ar īstermiņa raksturu un paredzamā laikā risināmas; mērķis kredītam nav cita kredīta atmaksa.

Tomēr, manuprāt, vienīgā pazīme un signāls, ka jāņem ātrais kredīts, ir – līdz algai atlikušas dažas dienas, bet nauda nepieciešama ēšanai un transportam līdz darbam, kaut gan pazīme, ka jāņem ātrais kredīts, varbūt arī pazīme, ka jāpadomā, kā izkļūt no radušās situācijas paša spēkiem. Un to mums liek aiz auss, arī daudzi ātro kredītu aizdevēji paši savās mājaslapās, jo to vēlme savu biznesu nodrošināt ir tikpat liela, kā patērētāju vēlme nodrošināt savu finansiālo labklājību.

Protams, ātro kredītu laikmetā daudzi vīpsnā par labklājības pieminēšanu, jo situācija tiešām bieži ir tāda, ka nauda ir vajadzīga izdzīvošanai un tās svarīgie faktori ir – lai dzīvotu, ir jāpaēd, bet darbs ir svarīgs, lai saņemtu nākamo injekciju dzīvībai būtisku procesu norisei.

Ir labi, ja darbs nodrošina iztiku tādā apmērā, ka aizņēmumi nav vajadzīgi ne līdz algai, ne vispār. Piemēram, līdzekļi atļauj pat veidot uzkrājumus. Bet, ja līdzekļu pietrūkst, iespējams, kādā no dzīves posmiem nākas uzticēt savu izdzīvošanu ātro kredītu devējiem.

Ir diskutabli jautāt, vai būtu jāņem ātrais kredīts, vai jājautā darba devējam avanss. Iespējams, pastāv cilvēka iekšējais morāles kodekss, kas pēc vairākiem avansa lūgumiem vienā brīdī pēkšņi liedz doties pie darbadevēja. Tās varētu būt bailes tikt izsmietam, noraidītam, kā arī nespējas iekļauties savu ienākumu robežās izraisīta bezspēcības sajūta, kura nevis veicina spēju lēmumu beidzot izvairīties no nepatīkamajiem gājieniem pie bosa, sevi disciplinējot un pilnīgi atsakoties no avansiem, bet liek meklēt citus veidus, kas nodrošina dzīvot tieši tā, kā līdz šim. Pazīmes liecina, ka ātrais kredīts nepieciešams, tomēr varbūt labāk ir nedoties ārpus darbavietas, bet meklēt joprojām palīdzību tur, arī paturot prātā domu, ka darba devējam jāzina, kāda ir darba ņēmēja finansiālā situācija.

Neaizņemties, ja tas tiešām nav nepieciešams. Uzsvērt to, ka aizņemties drīkstam tikai paši no sevis. Līdz šim minētās vispārējās pazīmes, kam jāpiemīt ātro kredītu ņēmējam, tātad, ir – darbavieta, alga un vēlme strādāt. Domāju, ka pēdējais nodrošina veidu, kā atmaksāt kredītu, bet vēlāk – iespēju dzīvot pilnīgi bez kredīta. Ar apdomu izdodot savus ienākumus un turoties pie plāna, iespējamas labas izredzes.

Pie citām pazīmēm pieskaitāms algas samazinājums, bez darba iestāšanās, pabalsta samazinājums, taču jābūt jau idejiski citam risinājumam, piemēram, turpinās darba meklējumi, ir padomāts, par blakus ienākumiem. Ja šādā dzīves situācijā nokļuvusi persona izvēlas uzturēt līdzšinējo standartu ar ātrā kredīta palīdzību, jābūt vēlmei mainīt dzīves modeli, un šai nostājā aktīvi jādarbojās. Ja nav pazīmju, ka bezdarbs varētu turpināties, par atalgojuma samazinājumu nevajadzētu uztraukties – ātrā kredīta vienreizēja iegāde var palīdzēt risināt konkrētā mēneša finanšu problēmu. Pozitīva pazīme būtu, ka nākamais kredīts netiek plānots, bet 30 dienas tiek izmantotas, lai atgūtu vai nostiprinātu normālos apstākļus.

Atbilstība iepriekš minētajiem kritērijiem garantēs finansiālu stabilitāti arī turpmāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.