Investēt nekustamajā īpašumā

Nekustamajā īpašumā var investēt un pelnīt naudu dažādos veidos. Katram ir savas idejas, kapitāls ar ko brīvi var rīkoties un iemaņas šajā sfērā, tāpēc priekš visiem nederēs vienkārša īpašumu pirkšana par pēc iespējas zemāku cenu un pārdošana par augstāku. Pirms iesaistīšanās nekustamā īpašuma biznesā, ir vajadzīgas nelielas zināšanas likumdošanā, jo pēdējo 4 gadu laikā ir mainījies likums par nekustamā īpašuma pārdošanas nodokli. Pašreiz tas ir 15 % no nekustamā īpašuma gūtās peļņas.

Tas nozīmē, ja īpašums ir nopirkts par 20 tūkstošiem un pārdots par 25 tūkstošiem, tad Valsts ieņēmumu dienests saņems 15 % no nopelnītajiem 5 tūkstošiem eiro. Tomēr šajā likuma ir arī daži izņēmumi, kā, piemēram, ja dzīvoklis ir Jūsu deklarētā dzīvesvieta vairāk par 5 gadiem, tad šis nodoklis netiek piemērots. Tālāk ir minēts arī par to, ja īpašums ir nonācis mantojumā no vecākiem vai laulātā dzīvesbiedra, tad arī pārdodot īpašumu, netiks piemērots šis nodoklis. Un pēdējais punkts ir tāds, ja īpašums ir mantojumā no radiniekiem, ne tālākiem par trešo pakāpi, tad arī šim īpašumam netiek piemērots nodoklis tā pārdošanas gadījumā.

Tomēr tiem, kas vēlas pirkt un pārdot īpašumus der zināt, ka īpašuma cena tā vienkārši neuzkāpj vienas dienas laikā. Pa šiem pieciem gadiem cena var būtiski mainīties un ir izdevīgi īpašumu uzturēt uz šādu laika posmu. Protams nevis, patstāvīgi maksājot aktuālos maksājumus, ielaižot dzīvoklī, vai mājā īrniekus, kas visu šo laiku varētu uzturēt īpašumu. Īpašumu spekulanti cenšas šo likumu apiet izmantojot dažādas viltīgas metodes un nepilnības Latvijas likumdošanā, tomēr, ja vēlaties visu darīt godīgi, tad visdrīzāk Jums būs jābūt pacietīgiem. Kā labāk investēt naudu nekustamajā īpašumā? Sākumā ir svarīgi atrast īpašumu, kas ir zem tirgus vērtības, jo, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk, Jūs gribēsiet šo īpašumu nopirkt par pēc iespējas zemāku cenu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.