Atbalstīt ģimeni

Ir daudz smaga darba, kas jāvelta, lai atbalstītu un nodrošinātu ģimeni. Dažiem bērniem, kuri visu saņēma uz sudraba paplātes, var būt problēmas pielāgoties patstāvīgai dzīvei. Kurš gan zināja, ka algai ir jāsedz tik daudz izdevumu? Iepirkšanās braucieni vai ēšana kafejnīcās ir viegla, ja viss tiek apmaksāts ar kredītkartēm. Šie bērni nezina, kā ir jāveido budžets, bet, kad viņiem būs jāsāk plānot savi izdevumi, viņi ātri vien iemācīsies, cik ātri nauda aizplūst no bankas konta.

Naudas fianses

Procenti – Jauniešiem ir nepieciešams saprast, kas tie ir, kā tie tiek izmantoti un ko tie dara mājsaimniecības budžetam. Kredītkartes nav grūti pieejamas. Tērēt šo naudu ir vēl vieglāk. Zinot to, kā atmaksāt kredītkartes un iestrādāt tās budžetā, jaunieši noteikti varēs tās izmantot daudz efektīvāk.

Budžets–Parādiet jaunietim datora programmu budžeta plānošanai, lai parādītu viņiem pamatus. Iemāciet viņiem pamatus un programma darīs pārējo. Jūs varētu pastāstīt viņiem, cik ērtas ir šīs programmas budžeta plānošanai un cik noderīgas tās ir.

Uzturēšana –Iemāciet jaunietim, ka Jūs nevarat izveidot budžetu un aizmirst par to. Jums ir jāpievērš uzmanība savai naudai. Ziniet, kas ir Jūsu bankas kontā. Cerams, ka šīs zināšanas neļaus Jums tērēt vairāk, nekā Jūs varat atļauties, un ierobežos kredītkaršu parādu apjomu, ko Jūs uzkrājat.

Iekrājumi – Krājkonts ir nepieciešams, neatkarīgi no tā, cik Jūs tajā varat ievietot. Ja Jūs varat atlikt tikai € 20 mēnesī, arī tas ir labi. Izveidojiet savu budžetu atkal un mēģiniet ietaupīt mazliet vairāk, ko ievietot krājkontā. Vai uzstādiet automātisko maksājumu, lai automātiski noguldītu nepieciešamo summu Jūsu krājkontā katru mēnesi.

Labi parādi pret sliktiem parādiem–Daži parādi ir svarīgi, bet Jums ir jāzina, kāda veida parādi palīdzēs Jūsu finansēm un kādi ne. Kredītkartes un ātrie kredīti ir jāizmanto piesardzīgi un jānomaksā pareizi. Šī ir lieliska mācība, lai palīdzētu saprast, kā procentus var iestrādāt plānotajā budžetā.

Izmantojiet sevi kā piemēru. Ja esat uzlabojuši savu finanšu stāvokli, parādiet saviem bērniem, kā tas darāms. Ja esat pieļāvis kļūdas, dalieties arī tajās. Iemāciet jauniešiem dzīves pieredzi un atveriet tiem acis uz finanšu izglītību, lai veidotu labāku nākotni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.