Monthly Archives: November 2016

Atbalstīt ģimeni

Ir daudz smaga darba, kas jāvelta, lai atbalstītu un nodrošinātu ģimeni. Dažiem bērniem, kuri visu saņēma uz sudraba paplātes, var būt problēmas pielāgoties patstāvīgai dzīvei. Kurš gan zināja, ka algai ir jāsedz tik daudz izdevumu? Iepirkšanās braucieni vai ēšana kafejnīcās ir viegla, ja viss tiek apmaksāts ar kredītkartēm. Šie bērni nezina, kā ir jāveido budžets, bet, kad viņiem būs jāsāk plānot savi izdevumi, viņi ātri vien iemācīsies, cik ātri nauda aizplūst no bankas konta.

Naudas fianses

Procenti – Jauniešiem ir nepieciešams saprast, kas tie ir, kā tie tiek izmantoti un ko tie dara mājsaimniecības budžetam. Kredītkartes nav grūti pieejamas. Tērēt šo naudu ir vēl vieglāk. Zinot to, kā atmaksāt kredītkartes un iestrādāt tās budžetā, jaunieši noteikti varēs tās izmantot daudz efektīvāk.

Budžets–Parādiet jaunietim datora programmu budžeta plānošanai, lai parādītu viņiem pamatus. Iemāciet viņiem pamatus un programma darīs pārējo. Jūs varētu pastāstīt viņiem, cik ērtas ir šīs programmas budžeta plānošanai un cik noderīgas tās ir.

Uzturēšana –Iemāciet jaunietim, ka Jūs nevarat izveidot budžetu un aizmirst par to. Jums ir jāpievērš uzmanība savai naudai. Ziniet, kas ir Jūsu bankas kontā. Cerams, ka šīs zināšanas neļaus Jums tērēt vairāk, nekā Jūs varat atļauties, un ierobežos kredītkaršu parādu apjomu, ko Jūs uzkrājat.

Iekrājumi – Krājkonts ir nepieciešams, neatkarīgi no tā, cik Jūs tajā varat ievietot. Ja Jūs varat atlikt tikai € 20 mēnesī, arī tas ir labi. Izveidojiet savu budžetu atkal un mēģiniet ietaupīt mazliet vairāk, ko ievietot krājkontā. Vai uzstādiet automātisko maksājumu, lai automātiski noguldītu nepieciešamo summu Jūsu krājkontā katru mēnesi.

Labi parādi pret sliktiem parādiem–Daži parādi ir svarīgi, bet Jums ir jāzina, kāda veida parādi palīdzēs Jūsu finansēm un kādi ne. Kredītkartes un ātrie kredīti ir jāizmanto piesardzīgi un jānomaksā pareizi. Šī ir lieliska mācība, lai palīdzētu saprast, kā procentus var iestrādāt plānotajā budžetā.

Izmantojiet sevi kā piemēru. Ja esat uzlabojuši savu finanšu stāvokli, parādiet saviem bērniem, kā tas darāms. Ja esat pieļāvis kļūdas, dalieties arī tajās. Iemāciet jauniešiem dzīves pieredzi un atveriet tiem acis uz finanšu izglītību, lai veidotu labāku nākotni.

Vivus.lv apskats

Kas Tev jāzina par Vivus.lv ātro kredītu vai patēriņa kredītu, lai nepieciešamo naudu saņemtu 10 minūšu laikā? Nonākot finansiālās grūtībās, kad nauda nepieciešama ātri, Tu vari apsvērt iespēju pieteikties ātrajam kredītam. Nebanku kreditori, tajā skaitā Vivus.lv, pieteikšanās procesu šiem aizdevumiem ir padarījuši ļoti ērtu un ātru, kas ļauj vēlamo aizdevumu saņemt vien dažu desmitu minūšu laikā, tomēr pastāv vairākas būtiskas lietas, kas ir jāņem vērā, lai aizdevums netiktu atteikts un tiktu piešķirts pēc iespējas ātrāk. Neatkarīgi no tā, kādam mērķim aizdevums ir paredzēts – ārsta apmeklējums, mašīnas remonts, zāļu iegāde -, Vivus.lv ātrais kredīts Tev tiks piešķirt bez kavēšanās, ja ievērosi dažus nosacījumus.

Personas kods – obligāts nosacījums

vivus

Vivus.lv ātrais kredīts tiek piešķirts Latvijas Republikas patstāvīgajiem iedzīvotājiem vecumā no 20 līdz 75 gadiem, kuriem Latvijas valsts ir piešķīrusi personas kodu, tātad – šis aizdevums ir pieejams kā pilsoņiem, tā arī nepilsoņiem. Ja esi sasniedzis 20 gadu vecumu un Tev ir Latvijā piešķirts personas kods, Tu esi izpildījis pirmo nosacījumu Vivus.lv aizdevuma iegūšanai.

Informācija par ienākumiem un izdevumiem

Reģistrējoties Vivus.lv mājaslapā, Tev būs jānorāda savs ienākumu un izdevumu līmenis, jo aizdevējs vēlas pārliecināties par to, ka spēsi aizdevumu atmaksāt. To, vai Tev būs jāuzrāda bankas konta izraksts vai jāiesniedz izziņa no darba vietas, izlems Vivus.lv kredītspeciālisti, galvenokārt balstoties uz to, cik lielu summu un uz kādu termiņu Tu vēlies aizņemties.

Bankas konta informācija

Vivus.lv ātrais kredīts tiks pārskaitīts Tev uz bankas kontu, tādēļ bankas konta numurs arī ir viens no obligātajiem kredīta saņemšanas nosacījumiem. Lai pārbaudītu Tavu sniegto datu pareizību, pēc sava konta izveidošanas Vivus.lv mājaslapā, Tev būs jānosūta 0.01 eiro uz Vivus kontu – šādā veidā kreditors apstiprinās Tavu bankas kontu.

Finanšu mērķi

Ja tavi mērķi ir lieli un ambiciozi, tas ir labi, taču, ja tev absolūti nav skaidrs, kā tos sasniegt, nav stratēģijas un konkrēta plāna – tad var teikt, ka Tavi sapņi un plāni ir nereāli realizējami.

Diemžēl, tādiem mērķiem ir tendence izgāzties, jo tu nejutīsi rezultātu un agrāk vai vēlāk padosies. Nekoncentrējies uz savām vājībām, tā vietā akcentē savas pozitīvās īpašības Nereti daudzi gan darbā, gan privātajā dzīvē redz tikai savas vājības un aizmirsts par savām stiprajām īpašībām;

Reizēm ir tā, ka to izmainīt ir praktiski neiespējami. Iespējams vislabākais, ko varam darīt, lai pilnveidotos –  attīstīt to, kas mūsos ir stiprs, un beigt šaustīt sevi par to, ko tāpat nevaram mainīt.

Izkāp no savas komforta zonas un ļaujies izaicinājumiem

Centies vienmēr iemācīties ko jaunu, virzies uz priekšu un neatrodies savā šaurajā, mazajā vidē, kurā jūties ērti, jo tādā veidā Tu automātiski noraidi jebko, kas liktu tev izkāpt no šīm ērtībām;

Līdz ar to tu, iespējams, noraidi piedāvājumus, kas ļautu tev daudz sasniegt, tikai tādēļ, ka patiesībā baidies.

Neuztraucies par citu domām par Tevi

Daudziem tieši šī ir īpašība, no kuras ir grūti atbrīvoties, bet tad, kad izdodas no šī nelāgā paraduma atbrīvoties – dzīvot kļūst ne tikai vieglāk, bet dzīve šķiet skaistāka un baudāmāka;

Un līdz ar to nāk arī panākumi un paveras jaunas karjeras un privātās dzīves iespējas. Te vietā ir padomāt, kam tu dzīvo – sev vai citiem? Visiem laba nebūsi nekad, un tas nemaz nav vajadzīgs.

Nekoncentrējies tikai uz sevi

Nereti Tu esi sasprindzis, jo ej uz savu mērķi, lai vai ko tas prasītu. Jā, tas reizēm ir labi, taču, tikai tad, ja dēļ tevis necieš citi cilvēki;

Nekad nebūvē savus panākumus uz citu neveiksmēm un nelaimi, pat ja Tev tas, iespējams, būtu izdevīgi, jo šādā veidā Tu neapzinoties kaitē gan sev, gan citiem.

Centies nebūt skaudīgs, neiecietīgs un nejauks. Nekad neaprunā citus, jo tas viss paņem ļoti daudz tavas enerģijas, tavu domu un laika. Tā vietā tu varētu nodarboties ar produktīvākām un pozitīvākām lietām sevis paša izaugsmes labā.

Investēt nekustamajā īpašumā

Nekustamajā īpašumā var investēt un pelnīt naudu dažādos veidos. Katram ir savas idejas, kapitāls ar ko brīvi var rīkoties un iemaņas šajā sfērā, tāpēc priekš visiem nederēs vienkārša īpašumu pirkšana par pēc iespējas zemāku cenu un pārdošana par augstāku. Pirms iesaistīšanās nekustamā īpašuma biznesā, ir vajadzīgas nelielas zināšanas likumdošanā, jo pēdējo 4 gadu laikā ir mainījies likums par nekustamā īpašuma pārdošanas nodokli. Pašreiz tas ir 15 % no nekustamā īpašuma gūtās peļņas.

Tas nozīmē, ja īpašums ir nopirkts par 20 tūkstošiem un pārdots par 25 tūkstošiem, tad Valsts ieņēmumu dienests saņems 15 % no nopelnītajiem 5 tūkstošiem eiro. Tomēr šajā likuma ir arī daži izņēmumi, kā, piemēram, ja dzīvoklis ir Jūsu deklarētā dzīvesvieta vairāk par 5 gadiem, tad šis nodoklis netiek piemērots. Tālāk ir minēts arī par to, ja īpašums ir nonācis mantojumā no vecākiem vai laulātā dzīvesbiedra, tad arī pārdodot īpašumu, netiks piemērots šis nodoklis. Un pēdējais punkts ir tāds, ja īpašums ir mantojumā no radiniekiem, ne tālākiem par trešo pakāpi, tad arī šim īpašumam netiek piemērots nodoklis tā pārdošanas gadījumā.

Tomēr tiem, kas vēlas pirkt un pārdot īpašumus der zināt, ka īpašuma cena tā vienkārši neuzkāpj vienas dienas laikā. Pa šiem pieciem gadiem cena var būtiski mainīties un ir izdevīgi īpašumu uzturēt uz šādu laika posmu. Protams nevis, patstāvīgi maksājot aktuālos maksājumus, ielaižot dzīvoklī, vai mājā īrniekus, kas visu šo laiku varētu uzturēt īpašumu. Īpašumu spekulanti cenšas šo likumu apiet izmantojot dažādas viltīgas metodes un nepilnības Latvijas likumdošanā, tomēr, ja vēlaties visu darīt godīgi, tad visdrīzāk Jums būs jābūt pacietīgiem. Kā labāk investēt naudu nekustamajā īpašumā? Sākumā ir svarīgi atrast īpašumu, kas ir zem tirgus vērtības, jo, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk, Jūs gribēsiet šo īpašumu nopirkt par pēc iespējas zemāku cenu.