Monthly Archives: September 2016

Kādus pakalpojumus piedāvā bankas?

Bankas Latvija nereti nāk klajā ar jauniem un bieži vien grūti saprotamiem pakalpojumiem. Kādi tad ir šie banku pakalpojumi un vai Tev tie ir nepieciešami? Bankas piedāvā tādus pakalpojumus, kā naudas pārvaldību, klientu elektroniskos kanālus, tirdzniecības un piegādātāju finansēšanu, konta apkalpošanu, naudas pārskaitījumu apdrošināšanu, noguldījumu investēšanu, pensiju fondu uzkrāšanu, vienkārša krājkonta atvēršanu un daudzus citus pakalpojumus.

Sāksim ar to, ka banku galvenais pakalpojums ir konta apkalpošana. Bez konta, iedzīvotajiem nav iespējas veikt norēķinus starptautiski un droši. Pateicoties konta pārskaitījumiem, naudu varam pārsūtīt dažu minūšu laikā, kas atvieglo cilvēku dzīvi un ietaupa daudz laiku. Konta izmaksas parasti ir 2 līdz 20 eiro gadā, atkarībā no tā kāda kredītkarte ir izvēlēta. Kredītkaršu piedāvājumi katrā bankā ir atšķirīgi, taču kopīgi visām bankām ir mastercard visa card un studentu vai jauniešu karte.

Par noguldījumiem un banku drošību ir dažādi uzskati, taču bankas galvenais mērķis ir veidot klienta noguldījumiem peļņu.  Savukārt peļņas mērķis ir apsteigt gada inflācijas procentu likmi, tādā veidā padarot noguldījumu banka pelnošu. Svarīgi ir atcerēties to, ka nevajadzētu noguldīt vienā bankā vairāk, kā 100 tūkstošus eiro. Ja Jūsu iekrātā naudas summa pārsniedz 100 tūkstošus, tad vislabāk būtu šo naudu turēt vairākās savstarpēji nesaistītās bankās.

Faktori, kas palīdzēs atrast aizdevumi internetā

KredītiKatrs, kurš vēlas aizņemties, meklē iespēju to izdarīt pēc iespējas ērtāk un izdevīgāk. Šobrīd, kad ātro kredītu tirgus ir ļoti  plašs, pieejami dažāda veida ātrie  aizdevumi – līdz ar to sev piemērotāko risinājumu spēs atrast teju ikviens.

Draudzīgā priekšrocība –ātrie kredīti bez maksas, pieejami vairāku aizdevēju jaunajiem klientiem. Bet, ņemot vērā, ka šo iespēju piedāvā vairāki aizdevēji, svarīgi izvērtēt arī citus faktorus, lai atrastu piemērotāko variantu.

Faktori, kas palīdzēs atrast atbilstošāko aizdevumu:

 • Maksimālā aizdevuma summa – pieejamais kredīta apjoms pie dažādiem aizdevējiem ir atšķirīgs. Jāņem arī vērā, ka pirmā aizdevuma summa, sevišķi, ja tas tiek noformēts kā bezmaksas kredīts, būs mazāka, kā aizņemoties atkārtoti;
 • Vecuma ierobežojums – katrs aizdevējs ir izstrādājis kredīta noformēšanas nosacījumus, arī vecuma ierobežojumu. Pie lielas daļas aizdevēju ātrie kredīti  pieejami tiem Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kas sasnieguši vismaz 20 gadu vecumu;
 • Kredīta saņemšanas laiks – reizēm laiks patiešām ir nauda. Ja ātrais kredīts internetā nepieciešams steidzami, pirms kredīta noformēšanas uzzini, cik ātrā laikā nauda būs Tavā bankas kontā;
 • Procentu likme – ja izvēlēsies pirmo kredītu bez maksas, tam procentu likme netiks aprēķināta. Taču procentu likmi vērts ņemt vērā, ja pie konkrētā aizdevēja plāno aizņemties atkārtoti;
 • Aizdevēja darba laiks – ja vēlies, lai ātrais kredīts internetā būtu Tavs pēc iespējas ātrāk, pievērs uzmanību kredītdevēja darba laikam. Kredītam pieteikties vari jebkurā diennakts laikā, taču pieteikums tiks izskatīts un ātrie aizdevumi izsniegti aizdevēja darba laika ietvaros.

Noformē kredītu ātri un vienkārši

Kad izvēlēts piemērotākais aizdevējs, atliek tikai veikt dažas vienkāršas darbības, un jau pavisam drīz ātrais kredīts internetā  būs Tavā rīcībā:

 • Reģistrējies aizdevēja mājas lapā;
 • Sedz reģistrācijas maksu;
 • Piesakies aizdevumam, norādot vēlamo aizdevuma summu un atmaksas termiņu;
 • Saņem atbildi savā tālrunī;
 • Gaidi aizdevumu savā bankas kontā jau pavisam drīz.

Pēc kredīta saņemšanas vari tērēt to pēc saviem ieskatiem, taču atceries, ka tas jāatmaksā līgumā noteiktajā termiņā. Nepieciešamības gadījumā pie daudziem aizdevējiem pieejama atmaksas termiņa pagarināšana uz vēlamo laiku, piemēram, 7, 14 vai 30 dienām, taču jāņem vērā, ka tas ir maksas pakalpojums.

Aizņemies atbildīgi

Kaut arī ātrie kredīti daudziem šķiet vilinoša iespēja, jāatceras, ka tā  ir atbildība. Lai ātrais kredīts internetā patiešām būtu labs risinājums, nevis iemesls jaunām problēmām:

 • Izvērtē kredīta nepieciešamību – ātrie aizdevumi piemēroti neparedzētiem izdevumiem, nevis ilgstošu grūtību risināšanai;
 • Pārliecinies, ka spēsi aizdevumu atmaksāt – saskaņo savas vēlmes ar iespējām un aizņemies tikai tik, cik spēsi noteiktajā termiņā atmaksāt.

Izbaudi priekšrocības, ko sniedz pareizi izvēlēti ātrie kredīti, taču neaizmirsti par atbildīgu aizņemšanos.

Kāpēc tiek atteikts ātrais kredīts?

AizdevumsViens no gadījumiem kad varat saņemt atteikumu kredītam, bet to varat labot ir tad, ja esat norādījis kādu neprecīzu informāciju pie reģistrēšanās. Katram var gadīties kļūdīties ievadot datus, tāpēc šo situāciju ir iespējams labot. Protams, apzināti iesniedzot nepatiesu informāciju, varat radīt problēmas, bet nejaušības gadījumā, tas ir labojams.

Atteikumi ir iespējams saņemt arī gadījumos, ja jums jau ir aizdevums pie konkrētā aizdevēja. Lai arī tas var šķist pašsaprotami, bieži gadās pieteikties pie viena aizdevēja uz vairākiem aizdevumiem, šādās situācijās ātrie kredīti piešķir tikai vienu aizdevumu.

Ļoti nozīmīgs faktors ātro kredītu saņemšanai ir jūsu vecums. Katrs ātrais kreditors ir noteicis vecuma ierobežojumus, kuru robežās ir iespējams saņemt kredītu. Lai arī citviet, kredītu var saņemt jau no 18 gadu vecuma, lielākā daļa ātro kreditoru ir vienojušies par minimālo ierobežojumu kā 20 gadu vecumu. Arī vecāka gadu gājuma cilvēkiem ir jāpārliecinās par viņu atbilstību, jo maksimālais vecums var būt gan 65, gan 75 gadi. Pirms pieteikties kādam ātrajam kredītam, ja esat jaunāks vai vecāks, ir jāpārliecinās par šo ierobežojumu.

Kas attiecas tieši uz kredītiem citos uzņēmumos, tad tas nav šķērslis aizdevuma saņemšanai, bet, ja jums ir pārāk daudzi kredīti, tad gan var rasties sarežģījumi. Protams, pārāk daudz aizdevumu ir plašs jēdziens. Tas tiek noteikts, vērojot jūsu iespējas. Ja ir grūti atmaksāt esošos maksājumus, iespēja, ka saņemsiet vēl vienu ātro kredītu, ir ļoti niecīga.

Kā redzat, iemeslu atteikumam var būt gana daudz, diemžēl aizdevējiem nav jums jāsaka tieši kāpēc tika atteikts šis kredīts. Tomēr, ja situācija ir labojama, piemēram ir ievadīti nepareizi dati, aizdevējs var jums to paziņot un piedāvāt aizņemties vēlreiz.

Kā uzsākt īrēt dzīvokli

Ja iedzīvotājs vēlas uzsākt patstāvīgu dzīvi Latvijā izīrējot dzīvokli, vai istabiņu, tuvāk savai patstāvīgajai darba vietai, tad tas viņām var izmaksāt, sākot no 200 eiro par 1 mēnesi īres naudā. Tomēr lielākā daļa dzīvokļu īpašnieki un starpnieki pieprasa veikt iemaksu par pirmo un pēdējo mēnesi, lai nodrošinātu sevi pret dažādiem zaudējumiem. Nereti papildus tiek prasīta vel drošības nauda, kura šoreiz netiks ņemta vērā. Tātad Latvietim ir nepieciešami minimums 400 eiro, lai iesāktu īrēt dzīvokli. Ja alga ir 400 tad diemžēl kādu laiku būs jāiekrāj, lai to varētu atļauties. Tieši tāpēc, Latvijā ir grūti izdzīvot tikai ar stabila darba atalgojumu un liela daļa cilvēku meklē dažādus veidus kā papildus nopelnīt, lai varētu izdzīvot. Tomēr tiem, kuriem ir stabils darbs ar labu atalgojumu, ir palaimējies, jo liela daļa iedzīvotāju Latvijā strādā par minimālo algu, kas tiek izmaksāta neregulāri, daļa neoficiāli vai pat tiek ieturēta, līdz sasniedz ciparu, kas nonāk līdz pat tūkstošiem. Vieglāk izdzīvot ir tiem, kuriem noveicies, jo rados ir kāds, kam pieder īpašums un ļauj tajā dzīvot ar ļoti mazu vai bez īres maksas, tādā veidā ļaujot brīvāk dzīvot savam draugam un nodrošinoties ar to, ka šis īpašums tiks pieskatīts.