Monthly Archives: August 2016

Īpašumu izīrēšana

NaudaIzīrējot īpašumu, ir iespējams nopelnīt līdz pat 500 eiro, par viena dzīvokļa izīrēšanu katru mēnesi. Tas nozīmē to, ka nekustamo īpašumu izīrēšana ir ļoti labs veids kā gūt ienākumus. Ja Tev par piemēru izdodas iegādāties un kvalitatīvi izremontēt vismaz 10 dzīvokļus, tas nozīmē, ka vidēji pelnot 300 eiro no viena dzīvokļa mēnesī Jūs kopā varētu iegūt 3000 eiro. Šāds ienākumu daudzums nemaz nav slikts, taupīgi dzīvojot, ātri vien ir iespējams iegādāties nākamo dzīvokli, kas pēc remonta var palielināt Jūsu ikmēneša ienākumus. Kā rīkoties, ja tev ir mazliet brīva nauda, tavs sapnis ir iesākt īpašumu izīrēšanas biznesu?

Sākumā, protams, ir nepieciešams īpašums, kuru iegūt vajadzētu ar pēc iespējas mazāku ieguldījumu. Un ja Jūsu investīcijas apjoms ir ierobežots, tad ir vērts apskatīt variantus par īpašuma iegādi izsolēs vai uz izmaksu. Šādos gadījumos tiksi sveikā cauri ar 1000 – 5000 eiro pirmo iemaksu un izmaksas maksājumiem nākamo 2-5 gadu laikā. Šis laika posms ir atkarīgs no tā uz cik lielu summu vienosities par ikmēneša dzīvokļa izmaksas maksājumu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka vidējam 2 istabu dzīvokli, ir jāatvēl sava daļa remontam. Tas ir tāpēc, ka par tik lētu cenu pērkot dzīvokli, tas visdrīzāk būs drausmīgā stāvoklī. Tā lieki nerēķinot remontam vajadzētu apmēram 5000 eiro. Tas būtu 1000 PVC logiem, 1000 santehnikai, kanalizācijai, ūdens trupām, kā arī jauniem radiatoriem. 1500 dzīvokļa labiekārtošanai un atlikušie 1500 visiem būvmateriāliem. Pie tā visa, protams, ir jāierēķina tas, ka remonta laikā Jūsu dzīvoklī nebūs īrnieku, līdz ar to visi maksājumi būs jāveic Jums pašam.

Remonta ilgums parasti ir apmēram 4 mēnesi, taču citreiz tas var ieilgt līdz pat pus gadam. Secinājumi ir tādi, ka, lai veiksmīgi uzsāktu dzīvokļu izīrēšanas biznesu, savam pirmajam dzīvoklim būs nepieciešami vismaz 10 000 eiro un vairāk, kā pus gads kārtojot nepieciešamos dokumentus, kā arī remontējot dzīvokli. Vēlāk paliek tikai turpmākie maksājumi par dzīvokli, lai izmaksātu tā pilno summas apmēru. Par to parūpēsies Jūsu potenciālie īrnieki. Tas, protams, ir liels pluss, ka īrnieks izmaksā dzīvokļa atlikušos maksājumus Jūsu vietā.