Monthly Archives: April 2016

Līzings sadzīves preču iegādei

KredītiLīzings ir ļoti populārs veids kā iepirkties arī tad, ja jums nav visas nepieciešamās summas. Ne visi var atļauties iegādāties jaunu ledusskapi, par to maksājot visu summu uzreiz. Vai, ja ir nepieciešamas vairākas šādas preces uzreiz, tas var radīt lielu iztrūkumu jūsu budžetā. Ar līzinga palīdzību varam saņemt šo preci, bet atmaksu veikt vēlāk un pa daļām.

Izvēloties veikt pirkumu kuru nevaram atļauties apmaksāt no esošajiem līdzekļiem, mums ir izvēles iespējas. Varam atlikt pirkumu un veidot iekrājumus vai meklēt iespēju veikt šo pirkumu ar kādu no kreditēšanas iespējām.

Šādas iespējas ir:

  • Ātrais kredīts.
  • Patēriņa kredīts.
  • Līzings.

Izvēle par labu kādai no šīm iespējām ir mūsu ziņā. Varam paņemt ātro kredītu un veikt šo pirkumu. Varam aizņemties patēriņa kredītu, ja nepieciešamā summa ir lielāka. Tomēr, vienas, konkrētas preces iegādei līzings varētu būt izdevīgāks. Aizņemoties naudas kredītu varam iegūt līdzekļus papildus nepieciešamajai summai, bet ar līzingu, mēs neiegūstam nekādu reālu naudu. Mēs vienkārši iegūstam attiecīgo preci.

Līzings sadzīves preču iegādei var būt izdevīgāk kā citi kredītu veidi, jo attiecīgais veikals kurā iepērkaties var piedāvāt īpašus noteikumus. Ļoti bieži tiek rīkotas akcijas kuru ietvaros varat iegādāties preci līzingā nemaksājot komisijas maks. Šādi, jūs varat iegūt kāroto preci un par tās apmaksu ilgākā laika posmā, jūs nepārmaksāsiet. Jūsu atmaksātā summa būs vienāda ar preces vērtību.

Citi veidi, kā nopirkt auto

Kredīts nelielam auto remontamAizdevēji, balstoties uz izvirzītajiem noteikumiem, var paši veikt pirkuma apmaksu balstoties uz jūsu norādīto cenu vai pašu novērtējumu, šādā veidā jūs naudu savās rokās nesaņemat. Vai var naudu pārskaitīt jūsu kontā, šādā gadījumā jums ir 30 dienas laika, lai iegādātos automašīnu un veiktu tās reģistrāciju CSDD. Šādā gadījumā, jāsaprot, ka šis aizdevums ir izsniegts tieši šim mērķim. Ja izlietojat aizdevuma summu citiem mērķiem vai sniedzat maldīgu informāciju par nepieciešamo summu, jūs varat saņemt soda sankcijas par līguma noteikumu pārkāpumu.

Aizdevēju piedāvājumi internetā var būt krasi atšķirīgi. Aizdevuma summas var būt no dažiem simtiem eiro līdz pat 25 un vairāk tūkstošiem. Arī atmaksas termiņi var būt no dažiem mēnešiem līdz daudziem gadiem. Pirms piekrītat līguma noteikumiem, izvērtējiet vai šī summa un atmaksas laiks jums ir pieņemami, vai jūsu maksātspēja ir pietiekoša šāda pirkuma veikšanai. Aizdevējs izvērtēs jūsu maksātspēju un kredītu vēsturi, bet jūs vislabāk zināt savu reālo situāciju un tādēļ, jums ir jābūt atbildīgam par sava lēmuma sekām.

Šādus kredītus izsniedz plašs klāsts uzņēmumu, bet arī bankas piedāvā šādu aizdevuma veidu. Izvēloties šo aizdevumu jums ir jāpievērš uzmanība visām iespējām, jo ne vienmēr pirmais ir labākais no iespējamā.  Atkarībā no jūsu izvēlētās summas un jūsu iespējām, var tikt prasīta ķīla vai galvotājs šī aizdevuma saņemšanai. Jums ir jāpārliecinās, ka automašīna būs jūsu īpašumā, nevis aizdevēja īpašums līdz brīdim kad visa aizdevuma summa ir veiksmīgi atmaksāta.

Aizdevēja izvēlē, svarīgs faktors ir procentu likme, kuru aizdevējs uzliks jūsu aizdevumam. Tā nosaka cik lielu summu jums nāksies pārmaksāt. Bieži parādās dažādas akcijas un īpaši piedāvājumi kuri dod iespēju iegādāties automašīnu ar samazinātu procentu likmi. Šādi piedāvājumi būtu jāizvērtē sīkāk.

Ja esat izlēmis par auto iegādi, patēriņa kredīts auto iegādei ir lieliska iespēja kā samazināt finansiālo slogu šāda pirkuma veikšanai. Tomēr iekrāt vismaz daļu no nepieciešamās summas būtu ļoti izdevīgi tieši jums. Rīkojieties pārdomāti un atbildīgi.

Nepieciešama paliela naudas summa?

KredītsJa jums ir nepieciešama lielāka naudas summa, tad varat pievērst savu uzmanību patēriņa kredītiem. Atšķirībā no ātrajiem kredītiem, šeit varat aizņemties jau lielāku summu ar garāku atmaksas termiņu. Šis kredīts ir piemērots lielākiem pirkumiem vai izdevumiem.

Kredītlīnijas ir iespēja saņemt aizdevumu, bet jums tas nav jāizmanto viss. Jūs atmaksājat tikai summu kuru esat iztērējis. Bankas piedāvā plašu klāstu dažādu piedāvājumu: kredītkartes, overdrafti. Šāds aizdevuma veida ir lieliski piemērots, ja dodaties ceļojumā un nezināt cik un vai būs nepieciešami papildus līdzekļi. Arī ikdienā tie ir ļoti noderīgi, šādi jums ir pieejami līdzekļi, bet, ja tos neizmantojat, tad nav nepieciešamības veikt šīs summas, piemēram, 500 eiro, atmaksu.

Hipotekārais kredītus un kredīts auto iegādei ir aizdevumu veidi, kas paredzēti konkrētā pirkuma veikšanai. Šādi jūs aizņematies jums nepieciešamo summu tieši šī pirkuma veikšanai. Parasti tā nav pilna summa, daļa no pirkuma jums ir jāapmaksā pašam. Šādi aizdevumi, īpaši hipotekārais kredīts, var būt uz ilgu laiku, pat gadu desmitiem. Aizdevuma atmaksa var ilgt tik ilgi, jo aizdevuma summa var būt ļoti liela.

Studiju kredīts ir ļoti labi pazīstams lielākajai daļai studentu un viņu vecākiem. Šāds kredīts tiek ņemts kā ieguldījums nākotnē. Iegūt labu izglītību var būt ļoti dārgs prieks, tādējādi ir nepieciešama palīdzība veicot studiju apmaksu. Studiju kredīti tiek izsniegti uz dažādiem noteikumiem un ar dažādām atmaksas metodēm un noteikumiem.

Investīciju kredīts ir paredzēts biznesa veidošanai un attīstīšanai. Šis kredīta veids ir daudz sarežģītāk iegūstams, jo ir jāizstrādā attiecīgi plāni, jābūt skaidram plānam kā šīs investīcijas sniegs peļņu. Aizdevējs jums izsniegs šo kredītu un sagaidīs no jums atmaksu kuru nesīs jūsu biznesa vai projekta sniegtā peļņa.

Kredīti ir ļoti dažādi. Mūsu uzdevums ir rīkoties atbildīgi un izvēlēties pareizo, bet pirms tam, būt pilnīgi pārliecinātiem, ka kredīts ir nepieciešams un varēsim to atmaksāt.

Neskatoties uz bezprocentu ātro kredīta iespējām un citiem faktoriem, kas varētu jūs mudināt aizņemties vai veikt lielāku aizņēmumu, jums ir pienākums ļoti rūpīgi izvērtēt savu maksātspēju. Jums ir jābūt drošiem, ka aizdevumu varēsiet atmaksāt pilnībā un laicīgi. Aizdevējs piedāvā iespēju veikt aizdevuma atmaksas termiņa pagarinājumu, bet uz šo iespēju nevajadzētu paļauties. Ja šaubāties, ka spēsiet atmaksāt aizdevumu, pārdomājiet tā ņemšanas iespējas.

Kur gūt finanses aizdevuma atmaksai?

KredītsVarat arī palūgt nelielu aizdevumu no saviem radiem vai draugiem. Šādā gadījumā tas ir jauns parāds, bet jūs varat vienoties par izdevīgāko atmaksas iespēju. Ne visi draugi jums būs gatavi aizdot naudu, bet izvērtējot attiecīgo situāciju ir iespējams panākt pozitīvu un izdevīgu vienošanos.

Ja jums ir viens kredīts kura atmaksa sagādā grūtības, bet daļa no tā jau ir atmaksāta. Varat apskatīt iespēju aizņemties citu kredītu. Šo kredītu jūs jau varat ņemt par mazāku summu, bet ar tādu atmaksas termiņu, lai ikmēneša maksājumi būtu tādās robežās kuras jūs varat atļauties. Kredīts kredīta atmaksai ir bīstama iespēja. Tas nav kas tāds ko jums ieteiks aizdevēji, jo šādi jūs, no viena parāda, nokļūstat nākamajā. Bet attiecīgā situācijā tas varētu būt pieņemami un izdevīgi.

Ja jums ir vairāki aizdevumi, varat aplūkot iespējas apvienot šos kredītus. Īpaši izdevīgi tas ir saistībā ar ātrajiem kredītiem. Ja esat aizņēmies vairākus šādus kredītus, bet saprotat, ka vairs nespēsiet tos atmaksāt, varat apvienot šos kredītus tādējādi maksājot vienam aizdevējam tikai vienu ikmēneša maksājumu.

Ja jums ir iespējams veikt kādus iekrājumus paralēli ikmēneša maksājumiem, ieteicams būtu iekrāt, lai atmaksātu aizdevumu priekšlaicīgi. Šādi jūs varat samazināt problēmu risku un ietaupīt savu naudu nemaksājot liekos procentu maksājumus.

Ja vēlaties rast iespēju iegūt finanses, lai atmaksātu kredītu, jums ir jābūt gatavam meklēt iespējas un šīs iespējas jāizmanto. Aizdevēji, parasti, cenšas nākt pretim cilvēkiem, kam ir radušās problēmas ar atmaksu. Taču nevajadzētu gaidīt līdz brīdim, kad ir jārēķinās ar papildus soda naudu izdevumiem. Ir jārīkojas un jāmeklē iespējas kā risināt šo problēmu pirms tā ir izvērtusies par ko tādu, kas var ietekmēt visu jūsu dzīvi. Varat aizņemties, pārskatīt savu budžetu vai panākt kādu vienošanos, bet rīkojieties pirms ir par vēlu.

Stabils darbs – vai pietiekami izdzīvošanai?

Vai mūsdienās ir iespējams izdzīvot un nodrošināt ģimeni, ja Tev ir stabils darbs? Tas, protams, ir atkarīgs no algas, kādu saņem, dažādiem bonusiem un prēmijām. Tomēr kopumā, ņemot vērā to, ka Latvija cenu ziņā jau ir piedzinusi Eiropas attīstītās valstis, taču ar algām atpaliek vairāk, kā par 10 gadiem, ir diezgan nepareizi teikt, ka ar vienu patstāvīgu algu ir iespējams izdzīvot. It īpaši, ja tava alga ir nedaudz virs vidējās algas Latvija un mājās gaida ģimene ar vairākiem bērniem, kuriem visiem ir nepieciešamas drēbes, skolas mācību piederumi un visiem ir kaut ko jāēd. Lai varētu pietiekoši labi izdzīvot Latvijā, un vel uzturēt ģimeni, ir nepieciešama alga, kas ir aptuveni 1000 eiro, pēc nodokļu nomaksas. Tātad uz papīra vismaz 1500 eiro. Un tikai tad ar šādu algu ir iespējams dzīvot normāla, viduvēju ziemeļvalstu iedzīvotāju dzīvesveidu, tikai Latvijā. Cenām kāpjot un ikmēneša maksājumiem palielinoties, arvien vairāk cilvēkiem rodas problēmas ar ikmēneša apkures maksājumu veikšanu, komunālo un patērētās enerģijas apmaksu. Ar stabilu darbu un ikmēneša stabilu atalgojumu ir vieglāk izdzīvot tiem, kuriem nav ģimenes, kuri īrē lētu dzīvesvietu, tomēr pat tad ir nepieciešams kāds, ar ko kopā dalīt īres maksājumus, jo Latvijā ar vienu algu nav iespējams nomaksāt visus nepieciešamos maksājumus un tad vēl nopirkt sev apavus, jo esošie jau, ir tik noplukusi, ka darba kolēģi jau sāk par tevi smieties. Mazliet specifiskāk, par to vai ar stabilu darbu pietiek, lai izdzīvotu Latvijā. Vidējā alga pēc statistikas Latvijā ir apmēram 700 eiro, no kuriem būtu labi atņemt vismaz 100, tāpēc, ka sabiedrības “krējums”, tautā sauktie biezie, kuri pelna nesamērīgi lielu algu ik mēnesi, šo ciparu padara maldīgi lielu. Tātad vidējā alga ir 600 eiro, no kuriem 196 aiziet valstij. Iepazīsties, nodokļi. Protams, ja Tev ir apgādājamie, vai dažāda veida invaliditātes grupas, šis nodoklis būs mazāks. Šeit runā vispārīgi, vai ir iespējams izdzīvot, ja strādā stabilu darbu. Rupji sakot, pāri paliek 400 eiro, kas ir reālā Latviešu vidējā alga. Nav tālu no minimālās.