Monthly Archives: June 2015

Nelieli kredīti no bankām

Laikā, kad īstermiņa aizdevumi guvuši lielu popularitāti sabiedrības vidū arī banku piedāvājumu klāsts kļuvis plašāks un mūsdienīgāks, un nelieli kredīti no bankām, tagad pieejami vairākās mūsdienīgās variācijās.

Kredīti

Bankas tāpat, kā nebanku aizdevēji, piedāvā patēriņa kredītus, kuru saņemšanai nav nepieciešam ķīla vai galvotājs un par vienīgo aizdevuma nodrošinājumu kalpo fakts, ka persona saņem regulārus un pietiekoši lielus ikmēneša ienākumus, kas ļautu segt aizdevumu. Patēriņa kredīts ir neliels īstermiņa aizdevums, kura atmaksu iespējams veikt pa daļām. Banku piedāvāto patēriņa kredītu maksimālais apjoms parasti ir 3 mēnešalgu apmērā, un maksimālais atmaksas termiņa ilgums līdz 5 gadiem, taču tas atkarīgs no katras bankas individuālajiem nosacījumiem.

Patēriņa kredīti tiek piedāvāti tad, ja klients vēlas saņemt nelielu aizdevumu:

  • Lielāku pirkumu veikšanai, piemēram, auto vai sadzīves tehnikas iegādei,
  • Ceļojuma iegādei,
  • Medicīnas pakalpojumu apmaksai,
  • Remontdarbu veikšanai, piemēram, mājokļa remontam, ja klients aizdevuma saņemšanai nevēlas norādīt nekustamā īpašuma ķīlu,
  • Citiem nelieliem, vienreizējiem izdevumiem.

Piesakot patēriņa kredīti pie kāda no banku aizdevējiem, jārēķinās ar to, ka tā noformēšanas process varētu būt mazliet sarežģītāks, kā pie nebanku aizdevēja, taču procentu maksa par aizdevumu, būs mazāka, vismaz tad, ja kredīts tiek noformēts ilgtermiņā.

Pie nelieliem kredītiem no bankām, varētu pieskaitīt arī banku izsniegtās kredītkartes, kredītlīnijas un overdraftus. Šie nelielie aizdevumi vairāk domāti, dažādu neparedzētu preču un pakalpojumu apmaksai, kā arī izkļūšanai no negaidītām, īslaicīgām naudas grūtībām. Šāda veida aizdevums kalpo, kā drošības spilvens un ir jūs rīcībā visu laiku, kopš tā noformēšanas brīža. Aizdevumu lielākā priekšrocība ir iespēja to izmantot tieši tad, kad tas visvairāk nepieciešams, maksājot procentus tikai par to aizdevuma daļu, kas izlietota, respektīvi, ja aizdevums netiek tērēts, par to nav jāmaksā procentu maksa.

Šobrīd klasiskās kredītkartes, nebanku aizdevēji aizstājuši ar virtuālo kredītlīniju, kas darbojas gluži tāpat, kā kredītkarte, taču nav taustāma un par to nav jāmaksā gada apkalpošanas maksa, kas vairumā ganījumu diezgan liela.

Visvienkāršāk nelielu aizdevumu ir saņemt bankā, kuras klients jūs jau esat, taču, protams, pastāv iespēja pieteikties kredītam pie jebkura banku aizdevēja, kura piedāvājums jums licies saistošs un izdevīgs. Ja esat nolēmis pieteikties aizdevumam, bankā, kurā jums nav atvērts bankas konts, visticamāk jums tiks prasīt konta izraksts no bankas, kurā jums tāds jau ir, kā arī būs nepieciešamība atvērt jaunu bankas kontu pie kreditora, taču jau vēlaties pieteikties aizdevuma bankā, kuras klients jau esat to varat izdarīt klientu apkalpošanas centrā vai arī mājas lapā, ja banka šādu opciju piedāvā.

Aizņemoties īstermiņa aizdevumus, esat uzmanīgs un izvērtējiet savas iespējas tos atmaksāt laikus.